06 Nisan 2016 Çarşamba

7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Severlerle Buluşmaya Hazırlanıyor

7-tarim-ve-insan-fotograf-severlerle-bulusmaya-hazirlaniyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Deniz Bank sponsorluğuyla gerçekleştirilen 7. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışmasının müracaatları başladı.
16 Temmuz 2015 Perşembe 09:55

 Yarışmanın, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi açısından son derece önemli olduğunu söyleyen Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, “Toprağa ve tarıma ilgi duyan vatandaşlarımız tarafından 2009 yılından bu yana yarışma ilgiyle takip ediliyor. Düzenlenen bu tür yarışmalar ile tarımın kamuoyu gündeminde yer almasına imkân verilerek, tarihsel ve kültürel bağında ebedileştirilmesine katkı sağlanmış olunuyor” dedi.
Çebi, 2015 yılının FAO tarafından Uluslararası Toprak Yılı ilan edildiğini ve bu sebeple yarışmanın da bu yıl ki temasının toprak olarak belirlendiğini belirterek, “Manisa bir tarım kenti ve bu sebeple ilimizde tarımı ilgilendiren farklı konularda görsele ulaşma konusunda sıkıntı yaşamak mümkün değil. Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecektir. Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan bu yarışmaya amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severlerin katılımını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
Yarışmada dereceye giren fotoğraflara toplamda 36 bin tutarında Deniz Bank tarafından hediye çeki verileceğine de değinen Çebi, “Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, tematik, genel, çiftçi, öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile Deniz Bank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride değerlendirilecektir. Yarışmaya genel ve tematik kategorilerde herkes katılabilir. Diğer kategoriler için belirtilen kriterlere sahip olmak şartıyla katılım izni vardır. Çiftçi-Üretici kategorisi için Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olunmalı, öğrenci kategorisi için öğrenci olduğu kanıtlayan belgenin mutlaka bulunması ve Deniz Bank ve Bakanlık çalışanları kategorileri için de bağlı bulundukları kuruma ait işyeri kimlik kartların mutlaka olması gerekmektedir. Başvurular 2 Ekim 2015 tarihinde sona erecektir. Yarışma sonuçları ise 16 Kasım 2015 tarihinde
www.tariminsan.comwww.tarim.gov.trwww.tarimtv.gov.tr adreslerinden ve yarışmaya ait sosyal medya kanallarından duyurulacaktır. Ayrıntılı bilgi almak isteyen katılımcıların mutlaka www.tariminsan.com​ adresini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Yarışmaya katılacak olan vatandaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.  
Orhan KILIÇHaber okunma sayısı: 383

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sanat-dunyasindan-ornek-davranis--

Sanat dünyasından örnek davranış...

17 Ekim 2015 Cumartesi 18:45
toprak-analizi-basvuru-suresi-uzatildi

Toprak Analizi Başvuru Süresi Uzatıldı‏

16 Eylül 2015 Çarşamba 09:52
alasehirde-jeotermal-hazinesi

ALAŞEHİR'DE JEOTERMAL HAZİNESİ‏

16 Eylül 2015 Çarşamba 09:42
motosiklet-gruplari-sehitler-icin-surdu

MOTOSİKLET GRUPLARI ŞEHİTLER İÇİN SÜRDÜ

09 Eylül 2015 Çarşamba 13:28
masgaddan-ramazan-bayrami-mesaji

MAŞGAD'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

17 Temmuz 2015 Cuma 08:10
grand-medicalden--bayram-mesaji

Grand Medical’den Bayram Mesajı

17 Temmuz 2015 Cuma 07:49

GÜNDEM

Gazeteci Taner Şahin Osmanlı Ocakları’nda

Gazeteci Taner Şahin Osmanlı Ocaklarına Genel Merkez Basın Danışmanı Olarak Atandı.

SAĞLIK İÇİN SOĞAN,SARIMSAK YİYİ.

Prof. Dr. Avcı, kalp sağlığı için soğan ve sarımsak yenilmesini önerdi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA