05 Nisan 2016 Salı

GRAND MEDİCAL HOSPİTAL BİR İLKE İMZA ATTI

grand-medical-hospital-bir-ilke-imza-atti

Manisa Özel Grand Medical Hastanesi’nde Op.Dr. Şekip Kazım ÇELİK tarafından Vitral kapak ve Trikuspit kapak tamiri ameliyatı gerçekleştirildi.
15 Haziran 2015 Pazartesi 20:40

 Op.Dr. Şekip Kazım Çelik, kalp kapağının doğal yolla tamirinin zor bir cerrahi olduğunu, ancak yapıldığında hastanın ömrünü, daha fazla uzatarak, yaşam kalitesini artırdığını ve göğüs kemiği kesilmeden, kalp durdurulmadan yapılan ameliyatın hastayı kaybetme riskini düşürdüğünü belirtti.

Çelik, Hastamız Ayşe Özcanlı ilk ameliyatı 2001 yılında olmuş. Ardından 2003 yılında kapağın thrombose (pıhtılaşma) olması üzerine tekrar acil ameliyata alınmış. Ancak biyolojik kapak takılıyor. Kapak artık deforme oluyor ve çalışmamaya başlıyor. Hastanın şikâyetleri artmasıyla birlikte Vitral kapak yetmezliğine bağlı akciğer ödemi başlıyor. Buna bağlı kalbin diğer kapaklarından trikuspit kapakta ciddi yetmezlik olduğunu görülüyor. Kalbin genişlemesi ve büyümesi çarpıntı, nefes alamama, halsizlik, sırt üstü yatamama şikâyetleriyle hastanemize başvurmuştur dedi.

Çelik, biz hastayı anjiyografi işleminden sonra ameliyata aldık. Daha önce iki kez göğüs kemiği kesilerek ameliyat yapıldığı için farklı bir yöntemle ameliyat gerçekleştirdik. Çünkü sonraki ameliyatlarda çevre dokular çok yapışık olduğu için, göğüs kemiğini açarken kalbe ve diğer dokulara zarar verme riski yüksek oluyor. Ameliyat başında bile hastayı kaybetme riski doğuyor, diye açıkladı.

Ameliyatı gerçekleştiren Çelik, ‘’Sağ meme altında 10-12 cm’ lik kesiyle ameliyat yapıldı ve kalp durdurulmadı. Bir hafta sonunda hastamız bugün taburcu olacak. Yapılan tetkikler Ekokardiyografi tetkiklerinde kalp kapakları gözlemlerimize göre gayet iyi durumdadır. Hastam başta olmak üzere bize inanan yakınlarına, can başla hastamızın sağlığı için emek veren sağlık personelimize ve tüm ekibimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Manisa’nın Akhisar ilçesinden gelen ve Grand Medical Hospital’da ameliyat olan Ayşe Özcanlı, keşke daha önce göğüs kemiğim açılmadan ameliyat olabilseydim, kendimi eskisinden daha iyi hissediyorum, bana çok iyi baktılar. Doktorum Şekip Kazım Çelik’e, Hemşire Derya Yıldırım’a, Sekreter Öznur Gündüz’e ve tüm hastane çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Hasret Dilek DELİER / Orhan KILIÇHaber okunma sayısı: 828

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

botoks-ile-migren-tedavisi

Botoks ile Migren Tedavisi

08 Temmuz 2015 Çarşamba 02:46
grand-medical-hospital-bir-ilke-imza-atti

GRAND MEDİCAL HOSPİTAL BİR İLKE İMZA ATTI

15 Haziran 2015 Pazartesi 20:40
sac-uzamasinda-bitkisel-yaglarin-onemi

Saç Uzamasında Bitkisel Yağların Önemi

22 Nisan 2015 Çarşamba 00:20
mangal-sefasina-dikkat-edin

Mangal Sefasına Dikkat Edin

20 Nisan 2015 Pazartesi 18:24

GÜNDEM

Gazeteci Taner Şahin Osmanlı Ocakları’nda

Gazeteci Taner Şahin Osmanlı Ocaklarına Genel Merkez Basın Danışmanı Olarak Atandı.

SAĞLIK İÇİN SOĞAN,SARIMSAK YİYİ.

Prof. Dr. Avcı, kalp sağlığı için soğan ve sarımsak yenilmesini önerdi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA