05 Nisan 2016 Salı

DİKER, “YOLSUZLUK YAPANLAR KRAVATLI EŞKİYADIR”…

diker-yolsuzluk-yapanlar-kravatli-eskiyadir

Yolsuzlukla Mücadele Derneği kurucu genel başkanı olan 19 ve 20. Dönem Milletvekili Tevfik Diker, 25. Dönem için bağımsız milletvekili adayı olarak temiz siyaset için el ele verme çağrısı yaptı.Diker "Yolsuzluk yapanların başının belası olacağım"
03 Haziran 2015 Çarşamba 20:49

 (ÖZHABER - MANİSA)Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları üzerine açıklamalar da bulunan Diker, yolsuzluklardan kurtulmak için “İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım. Tuttuğumuz partideki hortumcuları korumayalım aksine tasfiye edelim. Torunlarımızın geleceği için yolsuzluklara karşı dik duralım. Benim hırsızım iyidir demeyelim. Bu anlayışın ülkeye zararını iyi görmek lazım" dedi.
Yolsuzlukla Mücadele Derneği Kurucu Genel Başkanı, 19 ve 20. Dönem Milletvekili Tevfik Diker ile o zamanlar Akşam Gazetesi Ankara Parlamento Muhabiri görevi yapan Gazeteci Yazar Mehmet Kaynarpınar Manisa da bir araya geldi. Hasret gideren Usta Politikacı Diker ile Usta Gazeteci Kaynarpınar, Ankara maceralarını tekrar yaşadılar. Geçmiş hükümetlerle günümüz hükümetinin yolsuzlukla yapılan mücadelelerini karşılaştıran Diker ve Kaynarpınar ders içerikli mesajlar veren koyu bir sohbet gerçekleştirdi.
Yolsuzluk yapanların başının belası olacağım
Ülke genelinde yolsuzlukların ardı arkası kesilmediğini, kokunun ülke genelinde her bölgeden geldiğinin altını çizen Diker "Milletvekili ve belediye başkan adaylarından seçim zamanı noter tasdikli yolsuzlukla mücadele taahhüdü alalım, belgesi olmayan adaya oy vermeyelim. Yolsuzluk virüsünün güve gibi Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi, dolayısıyla geleceğimizi kemireceğini bilelim. Hortumcular her renkte ve her mevkide, her kesimde vardır, gerçekler acı da olsa bilelim. Hortumcuların çoğu kravatlı eşkıyalardır, uyanık duralım. Bildiğimiz her yolsuzluğu ilgili savcılara bildirelim" dedi.
Her Türk insanının üzerine vazife olması gereken ahlaki anlayışın adeta yok edilmek istendiğini belirten Tevfik Diker, yolsuzlukların üzerine gidilmesi gerekirken aksine bazıları tarafından normal bir olay gibi söz edilmesinin ve savunulmasının yanlış olduğunu söyledi. Diker, "Yolsuzluk operasyonlarından sonra iktidar veya karşı taraf kendilerini körü körüne destekleyecek militan peşindeler, bizler ne İsa'ya ne de Musa'ya yaranmasak da geleceğimiz için yolsuzlukla mücadeleye militan olalım. Eğer seçilirsem yolsuzluk yapanların başının belası olacağım" dedi.

Soma İçin Timsah Gözyaşları Döküyorlar…
AKP, CHP ve MHP’ye milletvekilleri adaylarının ilk sıralarında Soma’dan seçilebilir bir aday göstermemeleriyle ilgili eleştiride bulunan Tevfik Diker, liderlerin Soma için timsah gözyaşları döktüğüne dikkat çekerek, " 301 Maden şehitlerimizin sorunlarını TBMM’de takip etmek için listelerinin ilk sıralarında seçilebilinir bir Somalıyı yazmamalarını kınıyorum. Soma şehitlerimiz bunu hak etmiyor. Bir buçuk milyon Manisalı bunu hak etmiyor’’ diye konuştu
Orhan KılıçHaber okunma sayısı: 597

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mhp-adayi-ozturk-ben-halkim

MHP ADAYI ÖZTÜRK: BEN HALKIM

19 Eylül 2015 Cumartesi 08:48
cumhurbaskanindan-ilk-davet-baykala

Cumhurbaşkanı'ndan ilk davet Baykal'a

10 Haziran 2015 Çarşamba 12:30
manisada-mhpden-govde-gosterisi

MANİSA'DA MHP'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

06 Haziran 2015 Cumartesi 21:39
24-saat-hizmet-aski-

24 SAAT HİZMET AŞKI

27 Mayıs 2015 Çarşamba 11:47
cafer-hoca--alanya-70-mhp-

CAFER HOCA : ALANYA %70 MHP

27 Mayıs 2015 Çarşamba 11:38

GÜNDEM

Gazeteci Taner Şahin Osmanlı Ocakları’nda

Gazeteci Taner Şahin Osmanlı Ocaklarına Genel Merkez Basın Danışmanı Olarak Atandı.

SAĞLIK İÇİN SOĞAN,SARIMSAK YİYİ.

Prof. Dr. Avcı, kalp sağlığı için soğan ve sarımsak yenilmesini önerdi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA